LEGO Oyunları

LEGO Oyunları

Merhaba arkadaşlar,
Bugün sizlerle LEGO oyunlarını inceleyeceğiz.Bir çok LEGO oyunu var.Ve ben en beğendiğim oyunları göstereceğim.

1- LEGO Lord of the Rings

Filmlerde geçen karakterleri kullanarak hikayeyi tekrar yaşıyoruz ancak bu sefer Legolardan yapılmış bir oyuncak dünyası içerisinde. Kırıyor, döküyor ve parçalıyoruz ancak dokunduğumuz herşey Legolara dönüşüyor ve bizde bunları toplayarak yeri geliyor engelleri aşmak için yeri geldiğinde ise gerekli olan malzeme yada karakterleri almak için kullanıyoruz.Yani en kısası filmede geçen konular oyunda.

2- Lego Harry Potter Years 1-4

Konu olarak ilk 4 yılı (felsefe taşından ateş kadehine kadar olan zamanı) içermektedir. Muhtemelen LEGO Star Wars gibi, geri kalan kısmı içeren ikincisi de çıkacaktır.

3- LEGO Harry Potter Years 5-7

Hikayenin 5 ve 7. bölümlerini içeren yapımda, başta Harry Potter olmak üzere tüm bilinen karakterleri kontrol edebiliyorsunuz. Oldukça esprili bir biçimde işlenmiş oyun yapısı, istendiğinde iki kişi birlikte oynayabilme özelliği, birbirinden farklı toplanabilir eşyalar, gizli nesneleri ortaya çıkartma gibi birbirinden değişik oyun dinamiklerini içeren yapım, başta PS3 olmak üzere tüm oyun formatlarında piyasaya sürülüyor.

4- LEGO Batman

Oyun Gotham City’de yer almaktadır.Esas olarak gerçekçi ortamlar ile,sadece etkileşimli objeler Lego tuğla imal edilmiştir. Bazen, oyuncu seviyesi, çapraz engeller, daha fazla devam ya da yeni takım elbise kilidini açmak için Lego nesnelerini birleştirmek gerekir.Oyuncular kara, deniz ve havada üzerinde mücadele edebiliyoruz.

5- LEGO Batman 2 : DC Super Heroes

Oyun Lego Batman’e benzer devamı gibi birşey.70 oynanabilir karakter vardır.Robin’in Tehlikeli Cannonı, Superman’in ısı vizyonu ve Batman için bir güç Suit tanıtıldı. İsteğe bağlı 2-oyuncu oynayabilir, kooperatif oyun modu da mevcut.

6- LEGO Indiana Jones

İndiana Jones maceralarını komik bir dille anlatan oyundur.Bir sonraki oyunu “Lego Indiana Jones 2: The Adventures Continues” olarak adlandırıldı.

7- LEGO Indiana Jones 2: The Adventure Continues

Oyun diğer Lego oyunlarıyla aynı temel hatlara sahip. Etrafta dolaşıyorsunuz, sağı solu dağıtıyorsunuz ve ödül olarak etraftaki Lego parçalarını topluyorsunuz. Oynanış mekanizmasındaki tek değişiklik Indy’nin kırbacının daha kullanışlı bir hale getirilmesi. Önceki oyunda kırbacımızla birini bağlamak ya da bir yere tutunmak için belirli bir yakınlıkta olmamız gerekiyordu. Artık saldırı tuşuna bir kaç saniye basılı tutuyoruz ve ekranda beliren nişan göstergesi sayesinde kimi istiyorsak onu yakalıyoruz. Bunun haricinde yine eski müzikler ve oynanış bizleri karşılıyor. Oyunu kendinden öncekiler gibi yine iki kişi aynı anda oynayabiliyor.

8- LEGO Star Wars: The Complete Saga

Star Wars hayranları Lego Star Wars ile bir tedavi bekliyor.Bu Star Wars üçlemesinin sıkıcı parçaları atları ve bazı kılıçlı düellolar.Aksiyon,macera,eğlence için doğru bir oyun.Bu oyun en uzun ya da en karmaşık bir oyun değil ve Lego Star Wars inkar edilemez derece eğlenceli bir oyun.Saatler geçirmeye değer.

9- Lego Star Wars: The Clone Wars

Lego Star Wars oyunlarının yeni halkalarından biri olan Lego Star Wars III: The Clone Wars‘ta gene Anakin Skywalker ve Obi-Wan Kenobi’nin maceralarına şahit oluyoruz. Clone Wars‘ta aynı isimli animasyon serisindeki olayları kontrol etme şansını yakalayacağız.

Anakin Skywalker, Obi-Wan Kenobi, Ahsoka Tano gibi favori Jedi kahramanlarınızla oynayın ve ışın kılıcı fırlatmak, kesmek ve tırmanmak gibi yeni yeteneklerinizi kullanın. Ya da Captain Rex ve Commander Cody gibi en sevdiğiniz Klon askerleri ile oynayarak, ateşli silahlarınız ve roketatarlarınızla Ayrılıkçılara karşı savaşın.

Bu kadardı arkadaşlar.Bir sonraki incelemeye kadar görüşmek üzere.
Kendinize iyi bakın,Hoşçakalın.

Sponsor Bağlantı

“LEGO Oyunları” üzerine 7 düşünce

Bir Cevap Yazın