Marvel Heroes Omega Duyuruldu + İlk Video

PC’de bulunan Marvel Heroes, Marvel Heroes Omega adıyla bu sene içerisinde PS4’e ve Xbox One’a geliyor. Hem de bedava olarak. Oyun izometrik açıdan oynanan bir aksiyon, hack’n slash oyunu. Videosundan gözüktüğü kadarıyla oyun birçok Marvel karakterini içinde barındırıyor. Oyunun çıkış tarihi belli değil. Video:

Cars 3: Driven To Win Duyuruldu + İlk Video

Haziran ayında gelecek Cars 3 filminin oyunu Cars 3: Driven to Win duyuruldu. Oyun Disney İnfinity serisi ve Cars 2 gibi oyunlarla tanıdığımız Avalanche Software tarafından geliştiriliyor ve WB Games tarafından yayınlanıyor. Oyun Cars 2’ye baya benziyor. Aynı mekanikleri kullanmışlar, fakat yeni pistler ve yeni araçlar eklemişler. Arabaları kullanıyoruz, yerden silahlar alıyoruz ve diğer arabaları patlatıyoruz. Cars 2 eğlenceliydi, bunun da eğlenceli olacağını düşünüyorum. Oyun PS4, PS3. Xbox 360, Xbox One, Wii U ve Nintendo Switch platformuna geliyor. 13 Haziran’da film ile birlikte çıkış yapacak ve şu anda ön siparişe açıldı. Video:

Minecraft Story Mode Episode 2: Assembly Required İnceleme

Ekibi Toplama…

Minecraft Story Mode’un ilk bölümünü sevdiğimi söylemiştim hatırlarsanız. Gidip incelemeye bakabilirsiniz. Açıkçası bu bölümü de sevdim. Önceki bölüm kadar iyi değil ama çok büyük bir düşüş yok. Tempo hala güzel. Karakterler de güzel fakat kendilerinin iç dünyasını biraz daha öğrensek. Veya geçmişini. O zaman bu karakterlere gerçekten bağlanacağız. Aksiyon sahneleri gene inanılmaz olmuş. Bu tarz bir oyundan beklemeyeceğiniz sahneler. Fakat bence bölümün sorunu duyguyu oyuncuya verememesiydi. Bir önceki bölümde çok duygu yüklü bir olay olmadı. Ama bu bölümde vardı. O başaramadı dendi fakat ben hiç üzülmüş hissetmedim. Hatta hiçbir şey hissetmedim. Çünkü hem karakterlerin içi dolu değil, daha doğrusu yeteri kadar dolu değil hem de oyun küçük yaştaki oyunculara da hitap etmesi için tasarlandığından dolayı duyguyu tam veremiyor. The Walking Dead’de biri öldü mü üzülüyorsunuz. Hatta neredeyse her şeye üzülüyorsunuz fakat Minecraft Story Mode maalesef aynı etkiyi bırakamıyor. Gene güzel bir giriş sahnesi var fakat bölüm biraz kısa. Bölümü 1 saatte bitirebilirsiniz. Ben bir kısmı çok araştırmadım, 45 dakikada bitirdim. Çok kısa.

Şimdi Spoilerlı olarak bölümün hikayesinden bahsedeceğim. Eğer görmek istemiyorsanız sonuca gidin.

Spoiler Başlıyor

Ben önceki bölümün sonunda Ellegard’ı seçtim. Umarım doğru yazmışımdır. Ve o Redstonia kısımlarını beğendim. Tam bu seçim çok önemliymiş diyecekken Magnus’un da geldiğini gördüm. Ve Axel eğer Magnus’u seçseydim neler olacağını anlattı. Onun dışında Petra’nın geri dönmesi güzel olmuş. Wither Sickness’lı olması elbette olayı güzel yapan şey. Bakalım sonraki bölümde Petra’ya ne olacak. Ellegard ve Magnus’un kavgaları da çok hoş olmuş. Giriş gene mükemmel zaten. Sondaki savaş sahnesi çok güzel. Redstonia’daki savaş sahnesi çok güzel. Fakat sonu bende çok etki bırakmadı. Gabriel’ın ölümü de. Bölümün kısa olması da büyük bir eksi.

Spoiler Bitti 

Sonuç olarak bu bölümü de beğendim. Önceki kadar iyi değil, ama gene de iyi.

Artılar:

-Aksiyon Kısımları

-Giriş

Eksiler:

-Bölüm Kısa

-Vermek İstediği Duyguyu Oyuncuya Tam Olarak Veremiyor

Son Söz: Önceki bölümden kötü ama gene de güzel.

Puan: 7.5/10

 

Minecraft Story Mode Episode 1: The Order of the Stone İnceleme

Minecraft’ın hikayesi olsaydı…

Walking Dead: A New Frontier’ın 3. bölümünü oynadıktan sonra kendime bir hedef belirledim. Walking Dead Season 1’den sonra çıkmış olan her Telltale oyununu oynayacağım. Oynamadığım oyun sayısının az olduğunu tahmin ediyordum. Zaten az çıktı. 3 tane. Ve bunlardan biri tahmin edersiniz ki Minecraft Story Mode. Aslında kendisini oynadım. İlk 4 bölümünü. Fakat sonraki 4 bölümünü oynamadım. Evet, oyun 8 bölümden oluşuyor bu arada. Ama konumuz ilk bölüm. Hikayesinden bahsetmem gerekirse The Order of The Stone isimli bir grup var. Bu grubun da dört üyesi var. Biri savaşçı, biri mühendis vs. Bunlar The End’e gidip Ender Dragon’u yenmiş. Ardından ise bir efsaneye dönmüşler. Bizim karakterlerimiz de elbette bu grubu tanıyor ve onlar gibi olmak istiyor.

Endercon isimli bir yarışmada güzel bir iş yapıyorlar fakat başka bir takım yaptıkları şeyi yok ediyor ve onlar kazanıyor. Ardından kutlama zamanı Ivor isimli bir adamın Wither isimli canavarı oluşturmasıyla ortalık karışıyor. Ardından Ivor bunu durduramayınca yaratık kendini güçlendiriyor. Ve Wither Storm olarak önündeki her şeyi yok etmeye başlıyor.

Konu Minecraft olsa bile oyun hikaye anlamında çok başarılı bir iş çıkarmış. Oynanış mekanikleri de aynı şekilde. Pek yeni bir şey yok aslında. Ama Minecraft’ta bulunan şeyleri bu hikayeye güzel bağlamışlar. Nether olsun, End olsun, yaratıklar, bloklar, hatta Minecraft’ın oynanış mekanikleri bile çok güzel bir şekilde eklenmiş. İlk bölüm 1,5 saat fakat hiç öyle hissettirmiyor. Walking Dead A New Frontier Episode 3 ile yaklaşık olarak aynı uzunluktalar fakat bu bölüm bitmek bilmedi. Bu iyi bir şey mi, kötü bir şey mi bilemedim. Fakat bölümün temposu inanılmazdı. Biraz aksiyon, biraz konuşma, biraz seçim, biraz etrafı araştırma, biraz konuşma, biraz aksiyon şeklinde gitmişler ve bunu çok beğendim. İlk başlarda pek aksiyon yok ama sonrasında oyun güzelleşiyor. Aynı zamanda oyunun çok güzel bir açılışı var.

Aksiyon kısımları ise beklenmedik bir şekilde güzel. Size gerçekten hissettiriyor. Sonuç olarak bölümü oldukça beğendim. Umarım bozmaz fakat hatırladığım kadarıyla bozuyor. Bakalım doğru mu hatırlıyorum, yoksa yanlış mı hatırlıyorum?

Artılar:

-Hikaye

-Aksiyon Sahneleri

-Tempo

-Minecraft’taki Şeyler Oynanışa ve Hikayeye Güzel Aktarılmış

-Daha Önceki Telltale Oyunlarında Bulunmayan Yeni Mekanikler Var

Eksiler:

-1,5 Saat 3 Saat Gibi. Ve Şimdi Karar Verdim, Bu İnsanı Yoruyor, Yani Bir Eksi

Son Söz: İyi bir başlangıç.

Puan: 8.5/10

 

The Walking Dead: A New Frontier Episode 3: Above The Law İnceleme

Geçmişi Unutmalı Mıyız, Yoksa Unutmamalı Mıyız?

Telltale Games Batman ile batırdı. Yeni motorun optimizasyonu kötüydü, karakterler kötüydü, hikaye kötüydü falan filan. Ama kendilerini bence The Walking Dead: A New Frontier Bölüm 1 ve 2 ile toparladılar. Şimdi Guardians of the Galaxy de geliyor. Bakalım ne olacak. Fakat ondan önce, konumuza dönelim. Spoiler uyarısı verene kadar spoiler olmayacak. O yüzden şimdi hikayeyi anlatmayacağım. İlk 2 bölümü beğenen bir insan olarak bu bölümü de beğendim. 80 ile 100 dakika arasında bitirebileceğiniz, biraz kısa bir bölüm aslında. Fakat bölümü güzel doldurmuşlar. Kısa olsa da öz olmuş. Karakterlerin geçmişlerini biraz daha görüyoruz ve onlara daha da ısınıyoruz. Bunun yanında hem üzülüyor, hem seviniyoruz. Sizi bilmiyorum ama benim Telltale oyununun bölümünden beklediğim de bu. Güzel aksiyon kısımları da var. Sürekli konuşma değil yani. O açıdan dengeyi de beğendim.

Spoilersız olarak bunları söyleyebiliyorum. Buradan sonra ister Spoilerlı kısmı da okuyun, isterseniz direk sonuç bölümüne geçin.

Spoiler Başlıyor

Bir önceki bölümde en son David’in, yani Javier’ın abisinin New Frontier’ı yönetenlerden birisi olduğunu görmüştük. Bu bölümde o hikayenin üstüne biraz daha gidildi. Ayrıca Clementine ve AJ’e ne olduğu da gösterildi. Fakat sonradan AJ’in ölmediği haberini aldık, o ayrı. Ardından New Frontier’dan atıldık, sonra David geldi. New Frontier’daki yöneticilerden olan kadının arkadan işler çevirdiğini öğrendik. Geri döndük, ve bölüm silah sesleriyle bitti. David gerçekten öldürdü mü tam emin değilim. Ama genel hikaye olarak bölüm beni tatmin etti.

Spoiler Bitti 

Sonuç olarak 3. bölüm Above The Law oldukça iyi bir bölümdü. Diğer bölümlerden iyi değildi, ama kötü de değildi. Özel bir şey yoktu, fakat olan şeyler güzeldi.

Artılar:

-Hikaye Güzel İlerliyor

-Karakterler İyi Yazılmış

-Aksiyon Kısımları İyi

Eksiler:

-Biraz Daha Uzun Olabilirmiş

Son Söz: Seri oldukça güzel bir şekilde ilerliyor. Umarım son iki bölümde batırmazlar.

Puan: 8/10

Call of Duty: İnfinite Warfare Shaolin Shuffle Eklentisi Tanıtım Videosu

4 Kasım 2016 tarihinde PS4, Xbox One ve PC platformuna gelen, İnfinity Ward tarafından yapılan ve Activision tarafından yayınlanan Call of Duty: Infinite Warfare’ın ikinci ek paketi Continuum’un içinde bulunan ve zombi moduna gelen yeni harita Shaolin Shuffle için bir tanıtım videosu yayınlandı. Ek paketin içinde ayrıca Multiplayer için Turista, Scrap, Excess ve Archive adlı 4 yeni harita da bulunuyor. Oyunun Meatcritic ortalaması 73. Oyunun standart versiyonu hem Steam, hem PS Store’da 210 Tl. İlk ek paket sadece PS4’te var ve 43 TL. PC ve Xbox One için de çıkmış gözüküyor ama Steam’de yoktu. Neyse. Season Pass PS Store’da 150, Steam’de 170 Tl. Ve ikinci ek paket sadece PS4 için 43 TL’den ön siparişte. Yayınlanan video:

Persona 5 Çıkış Videosu Yayınlandı

Atlus firması tarafından geliştirilen ve Avrupa’da Deep Silver stüdyosunun yayınladığı Persona 5 bugün itibariyle çıkış yaptı. Oyun bir JRPG. Fakat oyunun en önemli yanı sanki bir hayat simülasyonu oynuyormuş gibi okula gitmeniz, kiminle arkadaş olacağınızı, kiminle düşman olacağını seçmeniz ve daha fazlası. Yani oyun klasik bir RPG oyunu değil. Oyun PS4 ve PS3 platformu için çıkış yaptı. Logdan Haberler’in 1. bölümünde de bahsettiğimiz gibi oyunun metacritic ortalaması 94. Yayınlanan video: