Cars 3: Driven To Win Duyuruldu + İlk Video

Haziran ayında gelecek Cars 3 filminin oyunu Cars 3: Driven to Win duyuruldu. Oyun Disney İnfinity serisi ve Cars 2 gibi oyunlarla tanıdığımız Avalanche Software tarafından geliştiriliyor ve WB Games tarafından yayınlanıyor. Oyun Cars 2’ye baya benziyor. Aynı mekanikleri kullanmışlar, fakat yeni pistler ve yeni araçlar eklemişler. Arabaları kullanıyoruz, yerden silahlar alıyoruz ve diğer arabaları patlatıyoruz. Cars 2 eğlenceliydi, bunun da eğlenceli olacağını düşünüyorum. Oyun PS4, PS3. Xbox 360, Xbox One, Wii U ve Nintendo Switch platformuna geliyor. 13 Haziran’da film ile birlikte çıkış yapacak ve şu anda ön siparişe açıldı. Video:

Minecraft Story Mode Episode 2: Assembly Required İnceleme

Ekibi Toplama…

Minecraft Story Mode’un ilk bölümünü sevdiğimi söylemiştim hatırlarsanız. Gidip incelemeye bakabilirsiniz. Açıkçası bu bölümü de sevdim. Önceki bölüm kadar iyi değil ama çok büyük bir düşüş yok. Tempo hala güzel. Karakterler de güzel fakat kendilerinin iç dünyasını biraz daha öğrensek. Veya geçmişini. O zaman bu karakterlere gerçekten bağlanacağız. Aksiyon sahneleri gene inanılmaz olmuş. Bu tarz bir oyundan beklemeyeceğiniz sahneler. Fakat bence bölümün sorunu duyguyu oyuncuya verememesiydi. Bir önceki bölümde çok duygu yüklü bir olay olmadı. Ama bu bölümde vardı. O başaramadı dendi fakat ben hiç üzülmüş hissetmedim. Hatta hiçbir şey hissetmedim. Çünkü hem karakterlerin içi dolu değil, daha doğrusu yeteri kadar dolu değil hem de oyun küçük yaştaki oyunculara da hitap etmesi için tasarlandığından dolayı duyguyu tam veremiyor. The Walking Dead’de biri öldü mü üzülüyorsunuz. Hatta neredeyse her şeye üzülüyorsunuz fakat Minecraft Story Mode maalesef aynı etkiyi bırakamıyor. Gene güzel bir giriş sahnesi var fakat bölüm biraz kısa. Bölümü 1 saatte bitirebilirsiniz. Ben bir kısmı çok araştırmadım, 45 dakikada bitirdim. Çok kısa.

Şimdi Spoilerlı olarak bölümün hikayesinden bahsedeceğim. Eğer görmek istemiyorsanız sonuca gidin.

Spoiler Başlıyor

Ben önceki bölümün sonunda Ellegard’ı seçtim. Umarım doğru yazmışımdır. Ve o Redstonia kısımlarını beğendim. Tam bu seçim çok önemliymiş diyecekken Magnus’un da geldiğini gördüm. Ve Axel eğer Magnus’u seçseydim neler olacağını anlattı. Onun dışında Petra’nın geri dönmesi güzel olmuş. Wither Sickness’lı olması elbette olayı güzel yapan şey. Bakalım sonraki bölümde Petra’ya ne olacak. Ellegard ve Magnus’un kavgaları da çok hoş olmuş. Giriş gene mükemmel zaten. Sondaki savaş sahnesi çok güzel. Redstonia’daki savaş sahnesi çok güzel. Fakat sonu bende çok etki bırakmadı. Gabriel’ın ölümü de. Bölümün kısa olması da büyük bir eksi.

Spoiler Bitti 

Sonuç olarak bu bölümü de beğendim. Önceki kadar iyi değil, ama gene de iyi.

Artılar:

-Aksiyon Kısımları

-Giriş

Eksiler:

-Bölüm Kısa

-Vermek İstediği Duyguyu Oyuncuya Tam Olarak Veremiyor

Son Söz: Önceki bölümden kötü ama gene de güzel.

Puan: 7.5/10

 

Minecraft Story Mode Episode 1: The Order of the Stone İnceleme

Minecraft’ın hikayesi olsaydı…

Walking Dead: A New Frontier’ın 3. bölümünü oynadıktan sonra kendime bir hedef belirledim. Walking Dead Season 1’den sonra çıkmış olan her Telltale oyununu oynayacağım. Oynamadığım oyun sayısının az olduğunu tahmin ediyordum. Zaten az çıktı. 3 tane. Ve bunlardan biri tahmin edersiniz ki Minecraft Story Mode. Aslında kendisini oynadım. İlk 4 bölümünü. Fakat sonraki 4 bölümünü oynamadım. Evet, oyun 8 bölümden oluşuyor bu arada. Ama konumuz ilk bölüm. Hikayesinden bahsetmem gerekirse The Order of The Stone isimli bir grup var. Bu grubun da dört üyesi var. Biri savaşçı, biri mühendis vs. Bunlar The End’e gidip Ender Dragon’u yenmiş. Ardından ise bir efsaneye dönmüşler. Bizim karakterlerimiz de elbette bu grubu tanıyor ve onlar gibi olmak istiyor.

Endercon isimli bir yarışmada güzel bir iş yapıyorlar fakat başka bir takım yaptıkları şeyi yok ediyor ve onlar kazanıyor. Ardından kutlama zamanı Ivor isimli bir adamın Wither isimli canavarı oluşturmasıyla ortalık karışıyor. Ardından Ivor bunu durduramayınca yaratık kendini güçlendiriyor. Ve Wither Storm olarak önündeki her şeyi yok etmeye başlıyor.

Konu Minecraft olsa bile oyun hikaye anlamında çok başarılı bir iş çıkarmış. Oynanış mekanikleri de aynı şekilde. Pek yeni bir şey yok aslında. Ama Minecraft’ta bulunan şeyleri bu hikayeye güzel bağlamışlar. Nether olsun, End olsun, yaratıklar, bloklar, hatta Minecraft’ın oynanış mekanikleri bile çok güzel bir şekilde eklenmiş. İlk bölüm 1,5 saat fakat hiç öyle hissettirmiyor. Walking Dead A New Frontier Episode 3 ile yaklaşık olarak aynı uzunluktalar fakat bu bölüm bitmek bilmedi. Bu iyi bir şey mi, kötü bir şey mi bilemedim. Fakat bölümün temposu inanılmazdı. Biraz aksiyon, biraz konuşma, biraz seçim, biraz etrafı araştırma, biraz konuşma, biraz aksiyon şeklinde gitmişler ve bunu çok beğendim. İlk başlarda pek aksiyon yok ama sonrasında oyun güzelleşiyor. Aynı zamanda oyunun çok güzel bir açılışı var.

Aksiyon kısımları ise beklenmedik bir şekilde güzel. Size gerçekten hissettiriyor. Sonuç olarak bölümü oldukça beğendim. Umarım bozmaz fakat hatırladığım kadarıyla bozuyor. Bakalım doğru mu hatırlıyorum, yoksa yanlış mı hatırlıyorum?

Artılar:

-Hikaye

-Aksiyon Sahneleri

-Tempo

-Minecraft’taki Şeyler Oynanışa ve Hikayeye Güzel Aktarılmış

-Daha Önceki Telltale Oyunlarında Bulunmayan Yeni Mekanikler Var

Eksiler:

-1,5 Saat 3 Saat Gibi. Ve Şimdi Karar Verdim, Bu İnsanı Yoruyor, Yani Bir Eksi

Son Söz: İyi bir başlangıç.

Puan: 8.5/10