Büyük Savaş 4. Bölüm: Geleceğin Kralı

Spread the love

Yusuf

Yusuf, bir hapisteydi. Öldürüleceğini biliyordu. Hem de iğrenç bir şekilde. Oradan çıkmalıydı. Kurtulmalıydı. Kendi ailesine, döneceğine dair söz vermişti. Kralların hepsini öldürecek, ve kendi krallığını kuracaktı. Lordlar, kendi için çalışacaktı. Herkesi köle yapacaktı. Kendisi ve ailesi dışında. İnsanlardan nefret ediyordu. Dünya adaletsizdi. Ve tüm Dünya’ya adaleti getirebileceğini düşünüyordu. Yusuf, kendisine ve ailesine yapılan korkunç şeylerden dolayı delirmişti. İnsanlardan intikam almak istiyordu. Fakat bunu yapmak için bir orduya ve krallığa ihtiyacı vardı. Biri geldi. Yusuf hemen atladı:

-Ne yapacaksınız bana? Size dedim, bırakın beni. Ben Savaşçılar için çalışıyorum.

-Kapa çeneni. Sana ne yapacağımıza biz karar veririz. Avcılar kimseden emir almaz. Adımız bunu belli etmiyor mu? Biz avcıyız, sen de av. Ve şu an tuzağa düştün. Dua et de avcılar seni yemesin. Savaşçılar’ın kalesinden bir kuzgun geldiğini gördük. Kaderin orada yazıyor. Ölecek misin, yaşayacak mısın acaba?

-Çıkar beni buradan. Tüm kralları öldürdüğümde, seni de yardımcım yaparım.

-Sana sus demiştim öyle değil mi, dedi bekçi. Anahtarlarıyla kapıyı açtı. Ve elindeki sopayı Yusuf’un kafasına indirdi.

Yiğit

Yiğit, kısa bir yolculuk geçirdi. Hızlıca Kurnazlar’ın kalesine geldi. Atından indiği gibi kralına koştu. Kayra’yı nerede bulacağını biliyordu. Odasında kitap okuyor olmalıydı. Kayra, kitap okumayı oldukça severdi. Merdivenlerden hızlıca yukarı çıktı ve yavaşça kapıyı çaldı. Kayra’nın Gel sesiyle içeri girdi. Ve hemen konuya girdi:

-Yusuf bizi kandırıyormuş. Sanırım kendisi Savaşçılar’ın adamı. Büyük ihtimalle Vagif de öyle. Onu hemen hapse atmalıyız. Bizim için çok büyük bir tehdit. Bu arada Avcılar’ın kralı kabul etmedi. Yusuf sayesinde bize laf da soktu. Bizimle birlikte olmayacak. Arkamızdan bir şeyler çeviriyor olabilir. Denedim ama ba…

-Yiğit, sus! Sakin ol. Vagif intihar etti.

-Ne?

-Özgür’e, onların odalarına bakmasını söyledim. Yusuf’un odasında bir şey bulamadı. Vagif’in odasına girdiğinde ise Vagif intihar etti. Camdan atladı.

-Oh. Olamaz.

-Bu krallık tehlikede. Hem de çok büyük bir tehlikede. Bir şeyler yapmalıyız.

-Büyük Savaş yakında başlayacaktır. Bu olaylar olduğuna göre. O yüzden ne yapacaksak hızlı yapmalıyız.

-Sen gidip dinlenebilirsin Yiğit. Ben Özgür’ü çağıracağım. Onunla da bir konuşayım.

-Emredersiniz kralım. Özgür’ü çağırabilirim.

-Olur. Hem de çok iyi olur. Bekliyorum.

Yiğit gitti, 5 dakika sonra içeri Özgür girdi:

-Beni çağırmışsınız kralım.

-Evet Özgür. Seni çağırdım. Kapıyı kapatır mısın?

Özgür kapıyı kapattı.

-Birilerinin peşimizde olduğunu düşünüyorum. Birisi enseme üflüyor. Çok yakında. Beni öldüreceklerini düşünüyorum Özgür.

-Kim kralım? Söyleyin, hemen işini bitireyim.

-Sorun da o. Kim olduğunu bilmiyorum. Kendisini çok iyi saklıyor. Olacağını hiç düşünmediğim biri olmalı.

-Yiğit olabilir mi?

-Ben de onu düşünüyordum. Olabilir mi? Fakat şunu söylemek istiyorum. Biz bu kişiyi bulamadan, ben ölebilirim. Ve eğer öyle bir şey olursa, senden isteğim, oğlumu eğit. Ona tavsiyeler ver. Sana güvenebileceğimi biliyorum. Elbette, bu beklediğimizden daha hızlı gerçekleşirse, yani benim ölümüm. Kral sen olacaksın. Ve oğlumun yaşı geldiğinde ona devredeceksin. Beni anladın mı?

-Kralım, bu çok büyük bir şey.

-Biliyorum Özgür ama sana güveniyorum. Bunu isteyebileceğim başka kimsem yok.

-Emredersiniz kralım.

-Gidebilirsin.

Büyük Savaş 4. Bölüm: Geleceğin Kralı için 1 yanıt

  1. Güzel devam ediyor hikaye aksiyonu biraz daha arttır bence.

Bir Cevap Yazın

Araç çubuğuna atla